Corian® Akrilik
Özellikleri ve Faydaları

Yenilikçi tasarımları ve renk paleti ile Corian® eviniz için tüm tasarım hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek. Hayatın getireceği her türlü durum karşısında sağlam kalacak kalitede bir ürün seçerek hayallerinizi gerçekleştirin. Bir ömür boyu sağlam kalacak bir yüzey seçmenin rahatlığını yaşayın!

Parlak, cesur, doymuş ana renkler, hoş beyazlar ve nötrler, pasteller, etkileyici renk tonları, siyahlar ve sert koyu renkler, temin edeceğiniz renk örneklerine göre üretilen özel renkler — Corian® solid yüzeyler ile renk paletinizi istediğiniz gibi oluşturursunuz.
Ayrıca Corian®'ın renklerinin pek çoğu etkileyici efektlere sahiptir: damar ağı, yarı saydamlık veya çeşitli düzeylerde damarlandırma.

Doğal dünyada olduğu kadar iç mekan tasarımında da aranan dalgalı eğriler etkileyici ve duyusal bir tarz katar. Bunlar göz korkutucu bir ortamı yumuşatabilir veya yalnızca ergonomik olarak emniyetli bir alan yaratabilir. Isıtıldığında esnek hale gelen Corian® solid yüzey, pek çok farklı şekil alabilir veya mükemmel yuvarlak kenarlara sahip olması için üzerinde ahşapla olduğu gibi çalışılabilir. Bu da tasarımcılara tüm tasarım senaryoları için yaratıcı çözümler yaratma özgürlüğü sağlar.

Üzerine ışık tutulduğunda, yarı şeffaf Corian® sert yüzey hem parlaklığı, hem de derinliği yansıtarak, dingin bir aydınlatma sunar. Yarı şeffaf renkler farklı kalınlıklarda mevcuttur. Bu da tasarımcılara daha geniş tasarım alanı sağlar.

CNC makinesi kullanılarak, karmaşık tasarımlar teknik özelliklere tam uygun olarak Corian®'ın üzerine uygulanabilir. Ayrıca Corian® solid yüzey, kabarık dokular ve desenler oluşturmak amacıyla kalıplanabilir. Bu teknolojik açıdan gelişmiş teknikler, tasarımcıların tasarım yüzeylerini daha önce asla mümkün olmayan şekillerde özelleştirebilmelerini sağlar.

Corian® solid yüzey duvar kaplama iç mekanlarınızı başka hiçbir malzemenin yapamadığı şekilde dönüştürür. Pürüzsüz Corian®, tüm ortamlar için usta ve davetkar bir zemin oluşturur — teknolojik açıdan gelişmiş teknikler kullanılarak özelleştirilerek, tasarımcıların duvar giydirmelerine ve dikey tasarımlarına karakter ve iletişim katmalarını sağlayan “boş bir kanvas” gibi.

Büyük ölçekli olarak kullanıldığında, Corian® solid yüzey bir mermeri veya eski bir taşı hatırlatacak klasik bir görünüme ve etkileyici bir yapıya sahip olur. Düz çizgileri ve blok şeklindeki sertliği Corian®'ı sütunlar, duvarlar veya soyut heykeller gibi yekpare yapılarda kullanım için uygun hale getirir. Özel yapıştırıcısı ile birleştirlen Corian® solid yüzeyleri gözle fark edilmeyen ek yerlerine sahip olacak şekilde birleştirerek, pürüzsüz bir yüzey oluşturur ve tek parçalı görünüme sahip büyük alanların oluşturulmasını sağlar.

2020 ©Copyright Şerif Çiçek All Rights Reserved.