Corian Tezgah ile Kusursuz Şıklık Yüksek Kaliteyle Buluşuyor

Evleri, özellikle de mutfakları adeta bir sanat eserine dönüştüren Corian mutfak tezgahı tasarımları sadelikten gelen kusursuz ve modern şıklığı, üretim teknolojisinden gelen güç ve doğallıktan gelen işlevsellikle bir araya getiriyor. Mutfakta geçirilen zamanın kalitesini ve keyfini arttırmada benzersiz etkilere sahip olan Corian tezgah fiyatları ile sunduğu avantajları daha da arttırmaya devam ederken, Akik Dekorasyon ise bu kalitenin evlere taşınmasında en güvenilir adres olarak karşınıza çıkıyor.

Corian Mutfak Tezgahı Nedir?

Polimetil Metakrilat veya PMMA gibi isimlerle de tanınan bir malzeme olan akrilik reçinesi, ilk defa 1967’de kullanımına başlanan Corian tezgah tasarımlarının 3'te 1'ini oluşturmaktadır. Kalan kısmında ise tamamen doğal minerallere yer verilmesiyle gözeneksiz ve homojen görünümlü bir yapıya sahip olan Koryan tezgah yaşam alanlarının farklı köşelerinde üstün özellikler ve yüksek dayanıklılık sağlamasıyla karşımıza çıkmaktadır.

Alüminyum trihidrat olarak da bilinen Corian malzemesinden üretilen tezgahlar, kullanıcısına ulaştırılmadan önce mekanik, elektriksel veya termal olarak pek çok önemli kalite kontrol sürecine tabi tutulmakta, haliyle geniş alanlarda uzun ömürlü ve konforlu kullanıma dair merak uyandıran her soru işareti en somut şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Dayanıklı yapısı sayesinde mutfak başta olmak üzere tüm alanlarda tercih edip yaşam boyu keyifle kullanabileceğiniz Corian tezgah doğadan ilham alınarak geliştirilen yapısı sayesinde pek şaşırtıcı ve kolaylaştırıcı fonksiyonu evlere taşımaktadır.


Corian Mutfak Tezgahı Özellikleri ve Avantajları

Özellikle leke ve iz tutmayan bir yüzey yapısına sahip olmalarıyla öne çıkan bu tezgah tasarımlarında dayanıklı yapının esneklikle bir araya geldiğinden rahatlıkla bahsetmek mümkün olabilmektedir. Kullanıcısına seneler boyunca aynı yeni ve ışıldayan görüntüsüyle şıklık sunan tezgahlar, yaşam alanları düşünülerek özel olarak seçilen görünümlerini uzun süre boyunca koruyabilmektedir.

Pek çok iç ve dış mekan yapısında kullanılan Koryan tezgah modellerinin yalnızca uzun ömürlü ve sağlam olması değil, ortamın atmosferi değiştiren ve kullanıcısına haz veren bir görünüme sahip olması da önemli avantajları arasında sayılmaktadır. Dış kaplamasında sevilen pek çok nötr zemin renginin kendinden desenli bir formla sunulduğu modeller, dinleyenler için ayrıca canlı, dikkat çekici ve parlak renk seçenekleriyle de görülebilmektedir.

Masif bir yapıda olması sayesinde son derece hijyenik bir yapıya sahip olan corian tezgahların bakteri ve mantarın üremesine izin vermeyen doğal bileşenleri, bu tezgahlara neden mutfaklarda ve banyolarda sıkça rastladığımızı açıklayan bir diğer önemli etmen olmaktadır. Uluslararası testler doğrultusuna bu özelliğinin güvenilirliği kanıtlanan bu tezgahlarla leke tutmayan yüzeyle gözle görülür tüm kirlerden kurtulmak bir hayli kolay olurken, gözle görülmeyen patojenler ve kirler de sorun olmaktan çıkar.


Corian Mutfak Tezgahı Montajı

Sınırsız tasarım seçeneğine sahip olan tüm Corian tezgahları yine son derece avantajlı kılan bir diğer ortak nokta da bu tasarımların montajının bir hayli pratik olması ve ek yerlerinin belirsiz olmasıdır. Banko ve tezgah levhaları üretim yerinde parça parça kesilmekte, mekan içerisinde eklenti yeri hiçbir şekilde görünmeyecek veya hissedilmeyecek şekilde monte edilmektedir. Böylece mekanda göz yorgunluğuna neden olabilecek veya görsel açıdan memnuniyetsizlik doğurabilecek tüm olası nedenler engellenmekte, ayrıca düz yüzeyin kullanım rahatlığı da dikkatleri çekmektedir.

Corian Tezgah Kullanımı

Tıpkı çeşitli modelleri arasından dekoratif tarza uygun olanı seçme ve hiçbir zemin veya yapıya zarar vermeden montajını sağlama aşamalarında olduğu gibi ömür boyu ilk günkü yenilikle devam edecek olan kullanım alanında da büyük avantajlar ve kolaylıklar sağlayan Corian tezgah ısıdan kirlenmeye kadar pek çok etmene karşı korumalı olmasıyla kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Tezgahların ısıya maruz kaldığında etkilenmemesi mutfaklarda yoğun şekilde tercih edilmesinde önemli bir neden olurken, ısıya bağlı lekelenmelerin herhangi bir ürün kullanmadan kolayca silinmesi mümkün olmaktadır.

Kullanım şekline bağlı olarak farklı formlarda ve istenen eklentilerle montajı sağlanabilen tezgahlar, kurulum ve eklenti hatları belli olmadığı için pürüzsüz bir zeminin tüm kullanım rahatlığını yaşam boyu devam ettirmektedir. Böylece temizliğe ayrılan zaman minimum olurken mutfakta sevdiklerinizle geçirdiğiniz keyifli zaman en üst düzeye çıkarılmaktadır.

Corian Tezgah Bakımı

Leke ve kir tutmadığı için herhangi bir ürün kullanmaya gerek kalmadan en basit ve yumuşak silme hamleleriyle dahi kolayca, hızlıca ve rahatça temizleyeceğiniz bu özel yüzeyler, artık mutfak veya banyoda temizlik için harcanan saatlere veda etmenizi sağlayacaktır. Düzenli temizliği haricinde herhangi bir bakım veya onarım gerektirmeksizin senelerce ışıldayan ve pürüzsüz yüzeyini koruyan Koryan tezgah modellerinde, tercihiniz hangi renkten veya desenden yana olursa olsun bakım ve temizlik derdine veda etmeniz avantajı aynı şekilde geçerli olacaktır.

Herhangi bir nedenden olayı tezgah yüzeyinin hasar alması gereken durumlarda ise tıpkı montaj anında olduğu gibi bakım ve onarımda da hızlılık ve pratiklik vaat eden tasarımlar, ilgili kişilerin kullandığı özel yöntemlerle dakikalar içerisinde ilk günkü yeni görünüme kavuşturulabilmektedir. Kolay hasar almadığı, darbe, çizilme, yanma ve kirlenmeye karşı üstün dayanıklılık gösterdiği için kullanım boyunca herhangi bir onarım gerektirmesi beklenmeyen bu yüzeyler, beklentileri aşan durumlarda dahi son derece kolay şekilde yepyeni bir görünüme sahip olabilmektedir.

Corian Mutfak Tezgahı Modelleri

Yarı saydam yüzey yapısına sahip olduğu için belli düzeyde ışık geçirgenliğine de sahip olan Corian tezgah bu dikkat çekici görünümü sayesinde farklı renk skalalarına veya dekoratif tarzlara eş zamanlı uyum göstermektedir. Temel bileşenlerinin lamba modellerinde dahi kullanılması, bu özel yüzeylerin ne kadar şık ve çekici görünebildiğinin bir diğer ispatı olmakta, yüzeyin yanmaya veya yıpranmaya karşı dayanıklı olması sayesinde bu şıklığını ömür boyu koruyacağını da unutmamak gerekmektedir.

Model bakımından son derece geniş bir ürün yelpazesiyle kullanıcılarını karşılayan Corian tezgah böylece her dekorasyona uygun bir seçenek bulmanızı desteklemekte, fonksiyonelliği ön plana aldığınız için zevklerinizi yansıtma ayrıcalığından mahrum kalmanızın önüne geçmektedir. İçerisinde zaman geçirmekten keyif alacağınız mutfak ve banyolar için dilediğiniz doğrultuda rengini ve desenini belirleyebileceğiniz tezgahların tamamı, aynı kalite, dayanıklılık ve avantajlarla sizleri yaşam alanınızda karşılamaktadır.

Corian Tezgah Fiyatları

Tercih edilen modele göre değişkenlik göstermesinin yanı sıra uygulama alanının ölçülerine bağlı olarak da değişen Corian tezgah fiyatları düşük maliyetli ve pratik bir ürün olan bu tezgahların bütçe dostu yönlerinin de keşfedilmesini sağlamaktadır.

Pek çok alternatif karşısında makul fiyatlarla sunulduğu ve teslimatından montajına her bir kullanım aşamasının son derece uygun olduğunu hemen fark edeceğiniz Corian tezgah fiyatları ile sağladığı tasarrufu, seneler boyu devam eden yeniliği ile desteklemektedir.

Fark yaratan renkleri, modern tarzları, siparişten kuruluma kadar her aşamada fark edilen hız ve rahatlığı, bütçenizi aşmadan hayal ettiğiniz dekorasyona ulaşmanızı sağlayacak uygun Corian tezgah fiyatları ve yaşam boyu güven duymaya devam edeceğiniz dayanıklılığı ile tüm tasarımları incelemek için hemen Akik Dekorasyon online kataloğunu incelemeye başlayabilir, tercih ettiğiniz modelin size özel fiyat avantajlarını öğrenmek için dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Her biri kendi alanının en yenileri olan tasarımlar için Akik Dekorasyon kalitesine güvenebilir, üstün işçilik performansına sahip ustaların ihtiyaç duyduğunuz alana özel hizmet ve fiyat uygulamalarından haberdar olabilirsiniz.

2020 ©Copyright Şerif Çiçek All Rights Reserved.