Endüstriyel Mutfak Tezgahı Tasarımları

Yeme içme üzerine hizmet veren işletmeler için en önemli üretim alanı olan mutfaklar, sektörel pek çok ihtiyacın içerisinde barındığı özel çalışma atölyeleridir. Profesyonel mutfakların en temel ihtiyaçlarından biri olan endüstriyel mutfak tezgahı tasarımları, tüm personelin rahat hareket edip pratik şekilde kullanması üzerine özel olarak dizayn edilen ve ev koşullarından farklı özelliklere sahip olan önemli birer mutfak bileşeni olmaktadır. Profesyonel mutfakların zorlu koşullarına yıllar boyunca dayanıklılık gösterecek ve kullanım esnasında endüstride oldukça önemli olan pratiklik kriterini sonuna kadar karşılayacak olan endüstriyel mutfak tezgahı tasarımları, Akik Dekorasyon tarafından uygun fiyat avantajlarıyla tanıtılmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Tezgahı Özellikleri

Tercih edilen endüstriyel mutfak tezgahı modeline bağlı olarak ürünün sunduğu özellikler de geniş bir aralıkta görülmekte, depolama alanından yüzey yapısına kadar ürünlerin materyaline veya tasarımına bağlı pek çok seçenek bulunmaktadır. Mutfakların yemek ve içecek hazırlama üniteleri olarak temin edilen bu tezgahlarda ev tipi ünitelerden farklı olarak depolama bölümleri son derece önemli olmakta, kuru ve soğuk depolama alanları olarak kullanılan istif rafları malzemelerin kolay erişilebilir bir yerde olması açısından önem taşımaktadır. Hazırlık üniteleri olarak da bilinen istif rafları, tablalı veya tel raflı olmak üzere genel olarak iki farklı kategoride değerlendirilmekte, istenen tüm malzemelerin rahatça depolanması için pek çok profesyonel tarafından genel olarak bunların dört katlı versiyonları tercih edilmektedir.

Endüstriyel mutfak tezgahı tasarımlarında yer alan istif bölmelerinden bahsetmekle beraber, temel amacın bu ünitelerle birlikte mutfak malzemelerini güvenli şekilde saklama ve daha kolay ulaşabilme olduğu görülmektedir. Bu nedenle hazırlık ünitelerinde malzemelerin hem kolay ulaşılması için özel dizayn detayları düşünülmekte hem de ürün hazırlama alanında yani tezgah yüzeyinde kolay çalışma oluşturacak yapıya yer verilmektedir.

Genellikle duvar raflarıyla uyumlu bir yerleştirme planı oluşturacak şekilde özel olarak üretilen endüstriyel mutfak tezgahı bu anlamda görüntü uyumunun da sağlanması için ünite geneliyle aynı malzemeden üretilmekte, hijyenik yüzey malzemelerinin kullanılması yalnızca görsel değil işlevsel özellikler de sunmaktadır. Et yıkama evyesi, et kütükleri veya askıları genel ünite ekipmanlarından sayılmakta, bunlarla uyumlu bir ünite oluşturmak için tezgahlarda da aynı renklerden ve malzemelerden faydalanılmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Tezgahı Modelleri

Hazırlık bölümünde kullanıcıların yani mutfak profesyonellerinin rahat hareket edip başarılı ürünler ortaya koymasına yardımcı olacak özelliklere yer verildiği endüstriyel mutfak tezgahı ne kadar büyük ölçekli olduğu veya hangi konseptte hizmet verdiği fark etmeksizin tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt verecek kalitede üretilmektedir. Elbette detaylara bakıldığında geniş bir model aralığının görülmesi işletmelerin kendileri için uygun seçimi yapmalarını gerekli kılmakta, her ihtiyaca, yer alanına ve çalışma şekline uygun bir seçeneğin bulunabildiğini görmek işletmeler için önemli avantajlardan olmaktadır.

Derinliğine göre 60 veya 70 cm. gibi genel seri isimleriyle anılan tezgahlarda, ölçü haricinde bir diğer kategorize etme şekli de tezgah üstü kaplamalar olmaktadır. Kullanıcıların tercihine bırakılan seçim aşamasında bir klasik olan düz paslanmaz çelik haricinde polietilen tablalı ve mermer tablalı gibi diğer güvenilir alternatiflerin de yer aldığı görülmektedir.

Malzemeden uzaklaşarak yapıya odaklanıldığında ise düz tezgahların haricinde evyeli modellerin de bulunduğu görülmekte, kullanıma bağlı evye sayısının tek veya çift olması tercih edilebilmektedir. Yıkanması şart olan malzemelerin sık kullanıldığı mutfaklarda evyeli modellerin tercihi önerilmekte, evyeli modellerde derinliğin genellikle 70 cm. olarak belirlendiğini de eklemek gerekmektedir.

Endüstriyel Mutfak Tezgahı Fiyatları

Tercih edilen endüstriyel mutfak tezgahı tasarımının malzemesi, evye eklentisinin olup olmaması, derinliği veya yüksekliği fiyatlar üzerinde de belirleyici etmenler olarak akla ilk gelen maddeler olarak sıralanmakta, ancak tercih edilen marka veya model serisi de fiyatları belirleyebilmektedir. Tercihlerini bütçesini ve tasarruf gerekliliğini değil, ihtiyaçlarını ve kullanım alışkanlıklarını düşünerek yapmaları için müşterilerinin her zaman en uygun fiyatlarla yanında olan Akik Dekorasyon ise talebe uygun şekilde geliştirdiği yüksek kalite endüstriyel mutfak tezgahı tasarımlarıyla mutfak şartları ne kadar zorlu olursa olsun her zaman memnuniyeti garantileyecek ürünler ortaya koyabilmektedir.

Raflardan sırt eklentilerine, yükseklik seçeneklerinden yenilikçi malzeme fikirlerine kadar pek çok detay arasından incelemelerinizi yaparak mutfakta tam ihtiyacınız olan endüstriyel mutfak tezgahı modelini kullanmanızda en büyük yardımcınız olacak Akik Dekorasyon, en cazip fiyatlarla işletmelerin yenilikçi tasarımlara kavuşması için en güvenilir adrestir.

2020 ©Copyright Şerif Çiçek All Rights Reserved.